NOWE DRZWI W NASZYM MIESZKANIU :)

Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.. Wymiana drzwi w naszym mieszkaniu była moim marzeniem od kiedy się wprowadziliśmy “na swoje” (a będzie to już 8 lat!), ale nie wiedzieć dlaczego, przez dłuuugi, długi czas, odkładaliśmy tę decyzję w nieskończoność. Dopiero ciąża i przysłowiowe wicie gniazda, zmobilizowało mnie do działania w tym temacie.. i tak jestem teraz najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Mam upragnionego Juleczka, na którego czekaliśmy prawie tak samo długo i mam moje, wymarzone, białe drzwi. Obiecałam sobie, że już nigdy nie będę zwlekać z czymś tak długo, bo wymiana drzwi w mieszkaniu to rzecz niebywale ważna, która potrafi całkowicie odmienić przestrzeń w której żyjemy. :) Zgodzicie się ze mną?

Nakreślę Wam tło i powód, dla którego zwlekaliśmy z tematem tak długo. Otóż rzecz rozchodziła się o ościeżnice, które były od czasów, gdy budowano nasze mieszkanie. Ciężkie, paskudne, metalowe i na dodatek cienkie. Kompletnie nie grały z resztą mieszkania, a wręcz zaburzały cały klimat wnętrza. Teraz już wiecie, dlaczego nigdy nie pokazywałam niektórych miejsc, ścian.. i które teraz możecie obejrzeć sobie w tym poście. :) Zapytacie i co z tymi ościeżnicami? A no były na dodatek krzywe, a nasza niewiedza dotycząca ich wymiany, sprawiła, że baliśmy się ruszyć z tematem, ponieważ: a – na pewno przy wymianie będzie mnóstwo kurzu w całym mieszkaniu (rzecz najmniej istotna i do ogarnięcia), b – uszkodzimy ściany, a przecież niedawno robiliśmy remont i były malowane, c – uszkodzony zostanie nasz drewniany parkiet.. a tego bym chyba nie przeżyła, d – kafle w łazience i ubikacji.. aż strach pomyśleć co by było gdyby.. ;)

Na ratunek, praktycznie z nieba spadła nam PORTA :) Tutaj od razu na wstępie ogromne, ogromne podziękowania dla całej ekipy. Począwszy od doradców, Pana od pomiarów, który przyjechał do nas, gruntownie wszystko pomierzył i przede wszystkim otworzył nam oczy na wiele kwestii odnośnie do montażu, który jak się później okazało, wcale do strasznych nie należał, poprzez wytłumaczenie, czym się różni ościeżnica przylgowa od bezprzylgowej oraz drzwi prawe od lewych, a kończąc na fantastycznej ekipie montażystów, którzy zrobili tak dobrą robotę, że chciałabym spotykać tylko takich fachowców na swojej drodze. Dziękujemy! :) Tak moi kochani, można wymienić ościeżnice, skuwając i wycinając stare, nie uszkadzając zbytnio ścian (kilka malutkich poprawek, które od razu zostały przez panów naprawione), podłóg i kafli. Najwięcej sprzątania mieliśmy w związku z kurzem, ale dzięki dobremu zabezpieczeniu podłóg folią i kartonami, oraz pokoi (tutaj zrobiliśmy duże ekrany z folii osłaniające cały pokój od ścian z drzwiami), kurz nie dostał się wszędzie. :)

Do rzeczy! Drzwi i ościeżnice mieliśmy.. hmm brązowe, z nieciekawej płyty..? sic! Aż strach pomyśleć, jak komponowały się ze skandynawskim klimatem naszego mieszkania. ;) Od dawna wiedziałam, że tym razem musimy iść w prostotę, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Na stronie PORTA, wybór jest ogromny, więc nie było nam łatwo zdecydować.. ustawiłam filtr na biel i przeglądałam dostępne kolekcje, aż natrafiłam na kolekcję SKANDIA Premium i przepadłam :) Wiedziałam, że to jest to, czego szukałam!

Wybrałam lakierowane skrzydła Porta SKANDIA Premium, model B.0 , a do tego ościeżnice Porta SYSTEM w okleinie Premium. Wszystko wygląda naprawdę pięknie! Drzwi mają gładką, satynową powierzchnię, która ładnie odbija światło, a do tego klasyczne wzornictwo, pasujące do naszego skandynawskiego mieszkania. Zresztą zobaczcie sami i oceńcie :)

Jestem bardzo ciekawa, jak Wam się podoba nasze “nowe” mieszkanie? Dla mnie nareszcie jest świeżo i przestronnie. Wnętrza zyskały blasku, charakteru, którego tak bardzo im brakowało, a ościeżnice – na 8cm szer. – sprawiły, że otwory i drzwi wydają się szersze. Jestem przeszczęśliwa, że udało nam się i mamy to, czego od początku nam brakowało. :)

Ściskam Was z całych sił i do napisania! :)

Follow:

Komentarzy: 41

  1. 25 września 2018 / 09:21

    Super wygląda mieszkanie z białymi drzwiami. Też o takich marzę;-) od razu przestrzeń wygląda inaczej. Miłego dnia Aniu;-*

    • ania
      Autor
      25 września 2018 / 09:42

      Hej Małgosiu :) nareszcie jest więcej przestrzeni :) Szersze ościeżnice również zrobiły swoje :) Nie mogłam już patrzeć na poprzednie ;)
      miłego dnia kochana!

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:06

      bardzo się cieszę i dziękuję! :)

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:06

      dzięki!

  2. Iza
    25 września 2018 / 11:13

    Hej, mam pytanko: skąd jest plakat czarnoskórej kobiety nad sofą w salonie? Mega fajny 🙂

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:07

      hej, jest od desenio :) polecam! mają piękne plakaty i duży wybór

  3. 25 września 2018 / 12:11

    Aniu pięknie drzwi dużo dają, czasem nie spodziewamy się tego, że taka zmiana da więcej niż tysiące skandynawskich dodatków. Tło jest baaardzo ważne. Aniu zdradzisz skąd masz ten piękny drewniany wieszak nad łóżeczkiem Juleczka? Cudo! Buziaki dla Synka ;) ja czekam na swojego (termin na Boże Narodzenie)

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:07

      hej Aniu, dziękuję Ci bardzo i życzę wszystkiego co najlepsze, dużo dużo zdrówka! co do wieszaka to wejdź na mój ig i na zdjęciu gdzie jest wieszak jest przekierowanie do strony sklepu :)

  4. 25 września 2018 / 13:47

    Drzwi wyglądają przepięknie! Jakoś tak jaśniej i przytulniej. A ja sama obawiałam się przed zakupem białych drzwi :) Jak widać – niepotrzebnie :)

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:08

      Madziu jest o wiele lepiej! ja jestem mega zadowolona z efektu i Tobie również polecam biel :)

  5. Sylwia
    25 września 2018 / 13:54

    Skąd te czarne krzesła?

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:08

      to marka Ton i kupione zostały w sklepie scandinavian living warszawa :)

  6. Czyżyk
    25 września 2018 / 17:27

    Cześć :) Super połączenie bieli i szarości. Masz drzwi Porta w słowackiej normie :P Mam nadzieję że wybrałaś autoryzowanego montażyste. Pamiętaj o zabezpieczeniu silikonem neutralnym styku ościeżnicy z podłogą. Zabezpieczy to ościeżnice przed wilgocią przy myciu podłogi. Pozdrawiam

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:09

      oczywiście, że tak :) przyjechali nam montować montażyści prosto z porty :))) zabezpieczyli silikonem dokładnie tak jak napisałeś :) dziękuję Ci bardzo za wskazówki :)))

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:09

      wielkie dzięki Kamil! :)

  7. 27 września 2018 / 14:27

    podoba mi się dywanik :)

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:09

      bardzo się cieszę :) my też lubimy :)))

  8. 27 września 2018 / 14:44

    Masz rację, wbrew pozorom “prosta” wymiana drzwi, może wiele zdziałać. Zdecydowanie się z Tobą w tej kwestii zgadzam. Wprost uwielbiam skandynawski klimat, który tutaj wprowadziłaś – zapewne dlatego, że wprost uwielbiam klimat Skandynawii.
    Pozdrawiam,
    Wiktoria

    • ania
      Autor
      1 października 2018 / 12:10

      Wiktoria dziękuję Ci bardzo i ciepło pozdrawiam :) ja najlepiej czuję się w takich wnętrzach i skandynawskim klimacie :)

  9. 1 października 2018 / 15:50

    Fajnie te drzwi wyglądają. Są takie proste, ale właśnie w tej prostocie leży ich piękno i styl :)

  10. 2 października 2018 / 12:58

    Aniu, dobry wybór. Proste, przyjemne i uniwersalne. Coś mi niestety rzuca się w oczy sama klamka, ale możliwe, że to moja nadgorliwość :)

  11. 4 października 2018 / 14:52

    Faktycznie metamorfoza nadała nowego blasku w waszym mieszkaniu, uwielbiam jak dominują białe barwy w domu . Muszę przyznać że macie bardzo ładnie zachowany parkiet , uwielbiam takie rozwiązanie na podłogę. Czekam na kolejne wpisy, pozdrawiam.

  12. Anet
    7 października 2018 / 12:26

    Witam Pani Aniu a mnie interesuje ten metalowy czarny kwietnik bardzo oszczędny w formie na ktorym stoi monstera.Kibicowałam Pani macierzyństwu aby wszystko sie udało.Sama w miedzy czasie równiez zostałam mamą, rowniez dłuuuuuugo na to czekałam. Pozdrawiam serdecznie i bardzo sie ciesze z naszego wspólnego macierzyństwa :):):)

  13. 9 października 2018 / 11:21

    bardzo ładne przytulne wnętrze :) a białe drzwi to świetny wybór

  14. 14 października 2018 / 13:52

    bardzo mi się podoba Twoje wnętrze :)

  15. 24 października 2018 / 17:12

    Znakomicie wygląda Twój domek, a same drzwi idealnie wyglądają z całym wnętrzem ;)

  16. 30 października 2018 / 11:20

    Faktycznie, długo zwlekałaś z wymianą drzwi, ale za to efekt jest teraz kapitalny! Śnieżnobiałe drzwi pięknie komponują się z resztą pomieszczenie. Jest jasno i stylowo, aż miło obejrzeć zdjęcia! A na przyszłość nie ma co zwlekać, tylko działać :)

  17. 14 listopada 2018 / 10:07

    Bardzo ładne drzwi, jak z jakością?

  18. Magdalena
    25 listopada 2018 / 09:01

    Pięknie. Marzy mi się ten sam model drzwi ale mam dziwny układ w domu i w dwóch pomieszczeniach praktycznie brak miejsca na futryny. Nie wiem, jak można to ogarnąć. Czy poleci mi Pani w jaki sposób i z kim z Porty powinnam się skontaktować, aby to ocenili i wycenili? Nigdy nie kupowałam drzwi bo w obecnym mieszkaniu ich nie potrzebowałam i nie wiem jak się fachowo do tego zabrać.

  19. 14 grudnia 2018 / 14:51

    Piękne drzwi. Mieszkanie sprawia wrażenie bardzo interesującego miejsca. Bravo!

  20. 22 grudnia 2018 / 17:34

    Drzwi są dopełnieniem całości.
    Jeśli w mieszkaniu drzwi są stare to taki też jest efekt całego mieszkania.
    Te na zdjęciach są piękne. Idealnie się komponują.
    Miłego dnia.
    Pozdrawiam

  21. 16 kwietnia 2019 / 10:15

    Drzwi dobrane idealnie do stylu całego mieszkania. Prezentują się wspaniale. Do tego te zdjęcia coś cudownego. Pozdrawiam

  22. Magdalena
    22 listopada 2019 / 15:39

    Witam,
    też zastanawiam się nad tymi drzwiami do swojego domku. Chciałam zapytać czy one mocno się brudzą i czy po przetarciu wilgotną szmatka coś sciera się z drzwi? Mam też pytanie czy masz wersję malowaną?
    Pozdrawiam
    Magdalena

  23. Karolina
    6 marca 2021 / 21:57

    Aniu, czy możesz po czasie powiedzieć jak Ci się sprawdzają te drzwi? Czy są łatwe w utrzymaniu, nie niszczą się?

  24. Patrycja
    7 czerwca 2021 / 18:29

    Dzień dobry,
    jakie klamki użyliście u siebie? Z katalogu Porty czy innego producenta? Po czasie jesteście zadowoleni? Jestem na etapie zakupu tych samych drzwi i muszę dobrać klamki. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *