CHŁOPCY, KTÓRYCH KOCHAM.

Poezja.. jednym z nas bliższa, innym trochę dalsza. Nie jestem jej znawczynią. Nie jestem z nią nawet dobrze obyta, ale bardzo lubię czytać wiersze.. jest w nich jakaś głębia. Niby kilka słów, zdań, a potrafią rozbudzić głęboko skrywane emocje i wspomnienia, a nawet wywołać ciarki na plecach. Znacie to uczucie? :)

W moje ręce trafił tomik poezji “Chłopcy, których kocham” Anny Ciarkowskiej. Wiersze, w nim zawarte, opowiadają o miłości, wzlotach i upadkach, załamaniach i uniesieniach.. traktują o wrażliwości, wpływie miłości na każdego człowieka, sile uczucia, lękach i nadziei.

Tomik podzielony jest na dziewięć rozdziałów: “Kamień”, “Muszla”, “Łuski”, “Tsunami”, “Piasek”, “Odpływ”, “Fala”, “Przypływ” i “Chłopcy, których kocham”. Zarówno tytuły rozdziałów, treść wierszy jak i szata graficzna książki, nawiązują do morza. W środku znajdziemy piękne, minimalistyczne ilustracje przedstawiające muszle, ryby, ptactwo i wiele wiele innych..  obok każdej ilustracji znajduje się wiersz.. W książce oprócz wierszy znajdziemy również 4 listy do ukochanych, pisane przez dziewczynę. Warto zwrócić na nie uwagę. Moim zdaniem są znakomitym uzupełnieniem tomiku. :)

Poezja w “Chłopcy, których kocham” jest bardzo uniwersalna i każdy może zinterpretować wiersze na swój sposób. Myślę, że każdy odnajdzie w nich siebie..

Chciałabym również pochwalić Wydawnictwo Otwarte i autorkę tomiku, za jego piękne wydanie. Gruba oprawa, piękne ilustracje przeplatane kartkami w niebieskich odcieniach oraz gramatura papieru mówią same za siebie. Bardzo bardzo na plus! :)

Myślę, że “Chłopcy, których kocham” to idealna lektura na zimowe wieczory, kiedy z kubkiem gorącej herbaty zasiadamy na kanapie i po pełnym wrażeń dniu po prostu chcemy odpocząć.. Czytanie poezji to jedna z takich rzeczy, która bardzo mnie relaksuje, a Was? :)

“Chłopcy, których kocham”
Anna Ciarkowska
Wydawnictwo Otwarte
Premiera: 31.01.2018r.

 

“Chowamy w sobie krótkie historie i wielkie opowieści, doznania, ludzi. Niektórych mamy tylko na chwilę, innych przez całe życie. Każdy z nas myśli czasem, że nikt tego, co jest w jego głowie i w sercu, nie zrozumie. I to prawda” Poezja nie jest zrozumieniem – jest współodczuwaniem. To zbliżanie się do siebie, dzielenie się, odsłanianie rąbka duszy, wyjawianie szeptem tajemnicy. W poezji nie chodzi o to, by zrozumieć, ale o to, by poczuć.”

 

Scraperka

Follow:

Komentarzy: 16

 1. olab
  31 stycznia 2018 / 15:41

  hej Aniu, kocham wiersze! “Mleko i miód” było cudowne, więc i na tą pozycję się skuszę. dziękuję Ci za polecenie :) jak zawsze piękne zdjęcia

 2. fuzzydrowsy
  5 lutego 2018 / 00:55

  Polecam limeryki;)

 3. piotras
  5 lutego 2018 / 09:20

  robisz świetne zdjęcia :)

 4. mia
  11 lutego 2018 / 17:02

  wiersze dają do myślenia

 5. Retio
  14 lutego 2018 / 02:03

  Ciekawa ksiązka. Może kiedyś przeczytam.

 6. Kalina
  16 lutego 2018 / 11:37

  muszę przeczytać tą książkę

 7. salos
  16 lutego 2018 / 14:28

  Fotki robią naprawdę duże wrażenie :)

 8. 18 lutego 2018 / 01:48

  Faktycznie niezłe wydanie. Nawet papier wygląda na dobrej jakości

 9. Niwki
  24 lutego 2018 / 12:26

  Super! Kawał dobrej lektury, bez dwóch zdań :)

 10. 21 marca 2018 / 16:55

  Ciekawa książka, w wolnej chwili będzie trzeba do niej zajrzeć.

 11. Dawid
  27 marca 2018 / 12:10

  Moja dziewczyna uwielbia poezję. Prezenty nie zawsze muszą mieć okazję, ale powiedzmy, że podaruję jej na zajączka ;)

 12. jozef-kz
  23 kwietnia 2018 / 10:16

  Teraz już wiem co moja dziewczyna dostanie ode mnie na urodziny :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *